Lankytinos vietos

ZARASO EŽERO DIDŽIOJI SALA

Zaraso ežere esančią salą rasite rytinėje miesto dalyje. Ji viename didžiausių krašto ežerų, kuris užima 313 ha plotą, yra pratakinis, turi labai sudėtingą dugną, gausus seklumų ir įvairių daubų. Be šios salos Zaraso ežerą puošia dar trys salos: Italijos, Putinų ir Liepų.

ŠVENČIAUSIOS MERGELĖS MARIJOS BAŽNYČIA

Adresas:

Salako miestelis, Zarasų rajonas

Bažnyčia pastatyta 1911 metais kunigo A. Kryžanausko rūpesčiu ir parapijiečių pastangomis. Viešpatie, lai būna amžina garbė tiems, kurie nesigailėjo dėl Tavęs įdėti tiek darbo, net į kietus akmenis ją statant ir nesigaili nuoširdumo ją išlaikant. Šis pastatas liks žmonių gyvo tikėjimo paminklas ateinančioms kartoms.

ENERGETIKOS MUZIEJUS

Adresas:

Tiltiškių kaimas, Salako seniūnija, Zarasų rajonas

Dėl muziejaus lankymo siūlome susitarti iš anksto tel. +370 620 81251

Muziejuje galėsite pamatyti pačius pirmuosius elektros prietaisus, statistikos mėgėjus sudomins elektrifikacijos Rytų Aukštaitijoje schema. Ne tik važiuoti, bet plaukdami Šventosios upe, skubančia Zarasų rajonu, nepraleiskite progos užsukti į įdomų Energetikos muziejų1.

1pagal Valdo Šerėno publikaciją laikraštyje „Zarasų kraštas“

DUSETŲ SKULPTŪRŲ PARKAS

Adresas:

K. Būgos gatvė, Dusetos, prie Dusetų seniūnijos pastato (K. Būgos g. 31a, Dusetos).

Atsakyti į klausimus apie skulptūrų parką Jums gali Dusetų dailės galerijos darbuotojai (tel. 8-385 56878, 8-612 33086. El.paštas: dusetu.galerija@zarasai.lt . Galerijos darbo laikas: 10.00 – 18.00 val., nedarbo dienos: sekmadienis, pirmadienis).

VENCAVŲ VĖJO MALŪNAS

Adresas:

Vencavų kaimas, Dusetų seniūnija, Zarasų rajonas

Vencavuose, kadaise garsėjusiuose žiauriais dvaro šeimininkais esantis vėjo malūnas – vienintelis išlikęs vėjo malūnas Zarasų krašte. Pasak prof. Kolupailos, Vencavų pavadinimas kildinamas nuo romėnų deivės Venus‘os – Veneros vardo. Kad ši nuomonė yra teisinga, galima spręsti iš to, kad slavų kalbose Vencavų pavadinimas skambėjo „Venusov“. Tad gali būti, kad slavai, atvykę Lietuvon, Vencavų pavadinimui savotiškai pritaikė „Venus“ reikšmę1.

1Pr. Gipiškis „Zarasų kraštas“ (1936 m.)